Mgr. Robert TROJNAR

fyzioterapeut
specialista na fasciální manipulaci, temporomandibulární (čelistní) kloub, viscerální terapii,
bolestivé stavy pohybového aparátu


VZDĚLÁNÍ


‍2016 - 2019 Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, Bc., obor Fyzioterapie


2020 - 2022 Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury, Mgr., obor Aplikovaná fyzioterapie

SPECIALIZACE

Jsem fyzioterapeut a pohybový nadšenec. Ve své praxi se věnuji převážně bolestem pohybového aparátu, které mohou být způsobeny fasciální nerovnováhou, visceromotorickými vztahy, poúrazovými stavy nebo nedostatkem pohybu. Dále se zabývám obtížemi s temporomandibulárním (čelistním) kloubem jako jsou bolesti čelistního kloubu, nedostatečný rozsah pohybu, bolesti zubů, přeskakování kloubu, skřípání zubů atd. Mezi mé problematiky, které s klienty řeším, jsou stavy po břišních operacích, dlouhotrvající interní onemocnění, opakující se záněty, které sebou nesou mnoho dalších komplikací, jako např. pálení žáhy, pocit tlaku po jídle, nechutenství nebo naopak plynatost, průjmy a zácpy.

KURZY

2023 Fascial Manipulation Stecco level 2

2022 Mobilizace a Manipulace - Mgr. Maja Špiritovič, PhD.

2022 Viscerální manipulace - Dr. Petr Bitnar, PhD.

2022 Fascial Manipulation Stecco level 1

2018 Medical Taping Concept

PRAXE

Fyziomedis Ostrava
Nemocnice Hranice a.s

STUDIJNÍ PRAXE
Nemocnice Hranice, FN Olomouc, FN Ostrava, Městská nemocnice Fifejdy, Nemocnice Vítkovice, RÚ Hrabyně, lázně Teplice nad BečvouNĚCO O MNĚ

Již od malička mám velice kladný vztah ke sportu a pohybu obecně. Od dětství se věnuji judu, tedy již něco přes 20 let. V rámci mládežnických kategorií jsem byl členem užší reprezentace ČR. Později na VŠ nebylo kvůli časové náročnosti studia tolik času se judu věnovat. Nicméně nyní se judu věnuji nadále aktivně a občas si odskočím na nějaký mezinárodní turnaj nebo extraligu.

K fyzioterapii jsem přišel trochu jako slepý k houslím. Pocházím ze zdravotnické rodiny a vždy jsem věděl, že se chci stát zdravotníkem a pomáhat lidem. Fyzioterapii jsem měl původně jako záchrannou školu, v případě, že bych se nedostal na medicínu. Jak asi tušíte, vše dopadlo tak, jak mělo, a fyzioterapie se pro mě stala vášní.

Školy mi daly dobrý základ pro vykonávání povolání fyzioterapeuta, ale ten skutečný pohled na lidské tělo a komplikovanost bolestivých vztahů přišel až s kurzy viscerální a fasciální manipulace, které jsou mým klíčem ke spokojenosti a zdraví klienta. Můj lék na bolest je pozitivní přístup k terapii, důkladná manuální terapie a kladný vztah k pohybu.